halicki6.png

Ministerstwo Finansów przygotowuje projekt zmian w systemie podatkowym, który ma zmniejszyć fiskalne obciążenie Polaków. Ofertę pomocy usłyszą też wkrótce osoby, które zmagają się ze spłatą kredytu we frankach szwajcarskich.

"- 40 tys. gospodarstw jest bez prądu po wichurach - powiedział w Trójce minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. Dodał, że największe problemy komunikacyjne występują w okolicy Czechowic i Pszczyny. Minister zachęcił do korzystania z aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania, w której znajdują się informacje o przejezdności dróg.

Gość Trójki przyznał, że rząd przygotowuje ofertę dla frankowiczów. Jej szczegóły powinna 9 lipca przedstawić premier Ewa Kopacz. Sam Andrzej Halicki przestrzegał przed nonszalancją w udzielaniu kredytów. Z kolei Ministerstwo Finansów pracuje nad propozycją zmian w podatkach. Według Andrzeja Halickiego, warunki ekonomiczne sprzyjają dyskusji o ich obniżeniu.

Minister zastrzegł jednak, że rozmowy o kwestiach gospodarczych powinny być prowadzone w racjonalny sposób w oparciu o realne możliwości, a nie na zasadzie licytacji "kto da więcej". - Uruchamiając bardzo duże liczby i bardzo duże nadzieje, uruchamia się emocje - powiedział Andrzej Halicki w odniesieniu do zapowiedzi złożenia przez prezydenta elekta projektów ustaw o przywróceniu wcześniejszego wieku emerytalnego i zwiększeniu kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł."

Źródło: polskieradio.pl


bg Image