Kolarska-Bobiska_pap.png

Skończył się pewien etap rozwoju Polski oparty m.in. o pieniądze UE. Teraz jest czas na inwestowanie w ludzi - mówiła w "Salonie Politycznym" Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

To musi zostać poparte przygotowaniem nowego budżetu i postawieniem na takie sektory, które przekonają ludzi, że następuje zwrot w myśleniu o rozwoju Polski - dodała gość "Salonu politycznego Trójki".

Lena Kolarska-Bobińska przyznała, że PO stara się pozbierać po przegranej w wyborach. - Musimy przygotować program zmian - podkreśliła.

Minister nauki mówiła, że PO szła do poprzednich wyborów pod hasłem modernizacji, które potem przekuła na wiele różnych projektów. - Ta modernizacja dokonuje się, bo ona polega na ewolucyjnych zmianach. Zabrakło jednak mocnej idei spajającej. Modernizacja nie jest porywającą ideą - przyznała.

Gość Trójki powiedziała, że pod koniec czerwca dojdzie do spotkania z naukowcami. - Zasadnicze zmiany dotyczące szkolnictwa wyższego nie zostaną zrealizowane w tej kadencji Sejmu, ale będą zakreślone pewne kierunkowe działania - przyznała.

Źródło: polskieradio.pl

foto: pap


bg Image