crop-0y3FwPGj3S6I0yU_180x130-0.png

Przed Pałacem Prezydenckim nie ma miejsca na pomnik smoleński. Można by zastanowić się czy monument nie mógłby stanąć w innym miejscu Krakowskiego Przedmieścia. Temat upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej od lat jest upolityczniony - mówiła w Polskim Radiu minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska.

Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że obelisk upamiętniający katastrofę smoleńską powinien stanąć przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Do słów prezydenta-elekta odniosła się w Radiowej Trójce Małgorzata Omilanowska.

Minister kultury mówiła w "Salonie politycznym Trójki", że temat upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej od lat jest upolityczniony. Zdaniem Małgorzaty Omilanowskiej brakuje spokojnej dyskusji w tej sprawie. - To jest temat, który nie powinien być rozgrywany politycznie. Nie widzę szans, żebyśmy zeszli na dyskurs merytoryczny - zaznaczyła.

Małgorzata Omilanowska uważa, że przed Pałacem Prezydenckim nie ma miejsca na pomnik smoleński. Minister zasugerowała natomiast, że można by zastanowić się czy monument nie mógłby stanąć w innym miejscu Krakowskiego Przedmieścia.

Źródło: polskieradio.pl

foto: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


bg Image