lewandowski.png

To bardzo trudny egzamin z europejskiej solidarności w kraju, który chciałby, by solidarność była jego marką i który sam kiedyś tej solidarności oczekiwał. Jako kraj nie możemy być w UE w ten prostacki sposób - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Lewandowski europoseł i szefa Rady gospodarczej przy premierze.

Janina Paradowska pytała w Poranku Radia TOK FM Janusza Lewandowskiego, europosła i szefa Rady gospodarczej przy premierze, o imigrantów z Afryki, których według Komisji Europejskiej miałyby przyjąć państwa unijne. Propozycja budzi duży sprzeciw europejskich rządów.

- To bardzo trudny egzamin z europejskiej solidarności w kraju, który chciałby, by solidarność była jego marką. I który sam kiedyś tej solidarności oczekiwał - mówił Janusz Lewandowski. - Jako kraj nie możemy być w UE w ten prostacki sposób. Bo słyszę w Polsce te głosy: pieniądze dać, pracę dać, rynki eksportowe dać, ale odpowiedzialnością za problem uchodźców nie chcemy się dzielić - utyskiwał. - Oczywiście to nieprawda, chcemy się dzielić - zaznaczył.

Źródło: tokfm.pl


bg Image