schetyna.png

Nie mogę zaangażować się w pracę, która wymaga zaangażowania stuprocentowego. Obecnie nie jest kwestią, kto się będzie angażował, bo musimy się zaangażować wszyscy – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych.

O tym, że w sztabie wyborczym Bronisława Komorowskiego będą zmiany, napisała wtorkowa „Rzeczpospolita”. Według gazety, co prawda szefem sztabu miałby pozostać Robert Tyszkiewicz, krytykowany po niedzielnej porażce prezydenta w I turze wyborów, jednak odpowiedzialność za kampanię miałby przejąć Grzegorz Schetyna.

– Nie będę w sztabie Bronisława Komorowskiego. Jestem ministrem spraw zagranicznych i nie mogę być w sztabie ze względów oczywistych – zapewnił Grzegorz Schetyna w TVP Info. – Za chwilę wylatuję do Stambułu, potem będę w Bratysławie. Nie mogę fizycznie zaangażować się w pracę, która wymaga zaangażowania stuprocentowego – podkreślił szef dyplomacji.

„Eventów i przemarszów musi być więcej”

Podkreślił, że obecnie nie jest kwestią, „kto się będzie angażował, bo musimy się zaangażować wszyscy – mówię tutaj o politykach PO, posłach, senatorach, o całym zestawie ludzi, którzy muszą wziąć na siebie wielką odpowiedzialność, jak przeprowadzić te ostatnie 10 dni, żeby Bronisław Komorowski mógł wrócić do poparcia, które miał jeszcze kilka tygodni temu.”

– Wczorajszy dzień był symboliczny. Bronisława Komorowskiego widzieliśmy na Nowym Świecie. (…) To był dobry przemarsz i dobry klimat. Natomiast takich eventów i takich przemarszów musi być nie kilka, kilkanaście, tylko kilkadziesiąt – podkreślił minister Grzegorz Schetyna. Szef MSZ wyraził przekonanie, że nie jest za późno na taki zwrot w kampanii prezydenta.

„Kukiz zakończył swój występ w tych wyborach”

Jednak w ocenie gościa TVP Info, nie każdy event byłby wskazany. Minister Spraw Zagranicznych krytycznie odniósł się do wtorkowej propozycji Pawła Kukiza, który chciałby poprowadzić w Lubinie specjalną debatę Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Kandydat PiS już zadeklarował na Twitterze gotowość do udziału w tym przedsięwzięciu, wciąż nie ma decyzji sztabu wyborczego prezydenta Komorowskiego.

Źródło: tvp.info


bg Image