grupinski_min.png

Andrzej Duda jest kandydatem mało poważnym. Jest osobą nieprzygotowaną do funkcji, do której aspiruje. Widać wyraźnie, że Andrzej Duda nie potrafi nawet sięgnąć po rezerwuar samego elektoratu PiS – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info przewodniczący Klubu Parlamentarnego Rafał Grupiński.

– Ja zostaję, nigdzie nie wychodzę. Pan Mastalerek widocznie ma słabe nerwy, a przede wszystkim nie rozumie, że kiedy głowa państwa prowadzi uroczystości w tak ważnym święcie jak Trzeci Maja, to TVP musi przekazywać te informacje – powiedział Rafał Grupiński. 

Podkreślił, że nie dziwi go zdenerwowanie w PiS w sytuacji, gdy „Andrzej Duda ciągle nie może przekroczyć tego progu 30 procent i nie może dogonić elektoratu PiS”, jednak nie usprawiedliwia to zachowania rzecznika partii.

„Andrzej Duda jest kandydatem mało poważnym” 

Rafał Grupiński w programie „Gość Poranka” odniósł się także do poczynań w kampanii prezydenckiej kandydata PiS na prezydenta. – Widać wyraźnie, że Andrzej Duda nie potrafi nawet sięgnąć po rezerwuar samego elektoratu PiS; to po pierwsze. Po drugie – jest kandydatem jednak mało poważnym, co widać z jego zachowań (…) i ciągłego zmieniania zdania – w zależności od tego, co powie prezydent lub któryś z dostojników Kościoła – mówił przewodniczący Klubu Parlamentarnego. 

Jak ocenił, „widać wyraźnie, że Andrzej Duda jest osobą nieprzygotowaną do funkcji, do której aspiruje, do której został wystawiony przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości i prezesa Kaczyńskiego”. 

Zwrócił również uwagę na to, że „Andrzej Duda skupia się wyłącznie na negatywnym programie, czyli na nieustającym atakowaniu urzędującego prezydenta, w zasadzie poza ogólnikami nie wypowiadając żadnego programu, który chciałby realizować”.

„Komisja śledcza ws. przetargów? Niech SLD zbada, kto wymyślił Magdalenę Ogórek” 

Rafał Grupiński skomentował też zapowiadany przez SLD wniosek o powołanie komisji śledczej, która zbadałaby rzetelność przetargów na sprzęt wojskowy. Chodzi o przetarg na dostawę śmigłowców dla polskiej armii, w którym przepadła oferta Świdnika, natomiast do dalszych testów przeszły francuskie śmigłowce Caracal. 

– To jest kompletnie nieprzemyślana propozycja, powiedziałbym, że karykaturalna – ocenił Rafał Grupiński. – Wydaje mi się, że dzisiaj SLD powinno powołać komisję śledczą, ale wewnętrzną – kto wymyślił Magdalenę Ogórek na kandydatkę na prezydenta – dodał. 

I może na tym niech się SLD skupi, a nie na tego rodzaju horrendalnych pomysłach – powiedział przewodniczący Rafał Grupiński.

Źródło: tvp.info


bg Image