tyszkiewicz4.png

Ostatnie sondaże dają nam prawo mieć nadzieję na zwycięstwo w I turze. Dotychczasowa kampania przynosi efekty, dlatego będzie zintensyfikowana - powiedział w "Jeden na jeden" poseł Robert Tyszkiewicz, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Robert Tyszkiewicz stwierdził, że ostatnie sondaże dają szansę na zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w I turze.

- Trend się zmienia. Spokojna, cierpliwa, niewdająca się w awantury kampania Bronisława Komorowskiego zaczyna przynosić efekty i nie chcielibyśmy tego zmieniać - powiedział Robert Tyszkiewicz.

Dlatego, jak podkreślił poseł Tyszkiewicz, prezydent nie weźmie udziału w debacie przed I turą. Taka jest decyzja sztabu wyborczego. - Nie widzimy sensownej formuły, w której prezydent miałby szansę przedstawić i obronić swój punkt widzenia - zaznaczył.

Robert Tyszkiewicz zapowiedział, że sztab skupi się na czym innym - wielkiej akcji mobilizacyjnej.

- W weekend parlamentarzyści Platformy przeprowadzą konferencje prezentujące dorobek i plany pana prezydenta Komorowskiego na następną kadencję. Będzie wielka akcja mobilizacyjna w ostatnich tygodniach kampanii: "od drzwi do drzwi", akcja obecności Platformy na ulicach - powiedział Robert Tyszkiewicz.

- Zwiększamy intensywność działania, zgodnie z klasyczną zasadą, im bliżej wyborów tym większa intensywność działania - dodał.

Poinformował, że w środę Bronisław Komorowski przedstawi raport ze swojej kadencji oraz zamierzenia strategiczne na następną.

- W ten sposób, także przy udziale parlamentarzystów Platformy, będziemy już do końca kadencji, pozytywnie pokazywać dorobek. To nasza odpowiedź na fałszywe, awanturnicze zarzuty PiS  - powiedział Robert Tyszkiewicz.

Podkreślił, że kampanię wyborczą rozlicza się za jej skuteczność, a dziś prezydent Bronisław Komorowski jest nie tylko wyraźnym liderem, ale też nareszcie odnotowuje wzrost poparcia.

Źródło: tvn24.pl


bg Image