kierwinski1.png

PiS potrafi tylko straszyć Polaków. Nie potrafi przedstawiać żadnej konkretnej wizji gospodarczej. Elementem traktatu akcesyjnego jest to, że Polska prędzej czy później będzie aplikować o przyjęcie do strefy euro – mówił w programie "Polityka przy Kawie" sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marcin Kierwiński.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera stwierdził, że „PiS potrafi tylko straszyć Polaków i nie potrafi przedstawiać żadnej konkretnej wizji gospodarczej”. – Andrzej Duda, jako kandydat na prezydenta, powinien wiedzieć, że elementem traktatu akcesyjnego jest to, że Polska prędzej czy później, do tej strefy euro będzie aplikować – podkreślił gość „Polityki przy kawie”. Dodał jednak, że „dopóki nasza gospodarka nie będzie bezpieczna dla zwykłych obywateli nie będziemy aplikowali do strefy euro”.

Minister Marcin Kierwiński mówił, że taka retoryka może świadczyć o tym, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. – Jeżeli PiS mówi, że nigdy nie wejdzie do strefy euro, to rozumiem, że chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej – mówił poseł Marcin Kierwiński. – Niech Andrzej Duda powie to głośno, bo na dzień dzisiejszy słyszę „nigdy nie podpiszę wejścia do strefy euro”, a to jest niespełnienie traktatu akcesyjnego – zaznaczył.

Źródło: tvp.info


bg Image