Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/kidawa5.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/kidawa5.png'
kidawa5.png
Jan Wróbel pytał w Poranku Radia TOK FM, czy w sprawie zamieszek w Legionowie głosu nie powinna zabrać minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska. - Nie bardzo lubi występować w mediach, ale ma dobrego rzecznika, który potrafi odpowiadać na wszystkie pytania - odparła Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu.
 
Jan Wróbel: Nie sądzi pani, że to dobry moment, by wypowiedziała się w mediach minister spraw wewnętrznych? Przecież mamy taką.

Małgorzata Kidawa-Błońska: - Mamy bardzo dobrą minister spraw wewnętrznych. Pani Teresa Piotrowska mimo tego, że rzeczywiście w mediach udziela się rzadko, wykonuje w ministerstwie wielką pracę, porządkuje, udrażnia procedury. Obserwując jej pracę jestem z niej zadowolona. Jest osobą, która nie bardzo lubi występować w mediach, ale ma dobrego rzecznika, który potrafi odpowiadać na wszystkie pytania.

Minister nie potrafi?

- Potrafi, ale nie każdy dobrze czuje się w tej roli. Jako minister powinna przede wszystkim dobrze działać w ministerstwie.
 
Łatwo budować tę alternatywę: ktoś może być złym ministrem i dobrze prezentować się w mediach...

- To prawda!

Występy w mediach to wierzchołek góry lodowej. Ale jak można po prostu odmawiać występowania w mediach, kontaktowania się z narodem i zamknąć się w szklane górze?

- Tam nie ma szklanej góry, to bardzo trudne miejsce. Trudno się tam zamknąć i odwracać od społeczeństwa. Tam wszystkie sprawy dotyczące państwa są na co dzień, od dowodów osobistych przez sprawy bezpieczeństwa po pożary. Tam jest wszystko.

Dlatego chcemy uszczknąć tej wiedzy. Jeśli są medyczne wskazania, ja się wycofam. Ale jeśli to wybór światopoglądowy: "a co tam gadać w mediach"...

- Nie, to chyba nie jest tak. Przyjdzie czas, że zacznie się udzielać. Minister jest na stanowisku dopiero kilka miesięcy...

I będzie kilka miesięcy, nadchodzą wybory.

- Pani Piotrowska mówiła na początku, że chce dobrze poznać resort. Mam nadzieję, że zacznie pojawiać się w mediach. Nie mówię, że od razu, ale zacznie.
 
Źródło: tokfm.pl

bg Image