kierwinski.png

– Mamy rok wyborczy i wiele grup społecznych będzie wykorzystywać ten okres, aby wymuszać na rządzie różnego rodzaju ustępstwa – zauważył w programie „Gość poranka” w TVP Info szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz, Marcin Kierwiński.

Liderzy central związkowych grożą wielką demonstracją w Warszawie. – W środę ciągniki ruszą w marszu gwiaździstym na stolicę – zapowiedział szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, dodając, że „rząd padnie przed rolnikami na kolana”. Protestują też górnicy – nadal trwa strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Marcin Kierwiński zapytany, co rząd zrobi, jeżeli ciągniki staną na ul. Marszałkowskiej w Warszawie, powiedział: „jedno jest pewne: rząd nie będzie uginał się pod naporem ludzi, których celem jest polityczna awantura”.

„Związkom zawodowym nie do końca chodzi o pracowników”

Zwrócił uwagę, że przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda poinformował o zaostrzeniu protestów na godzinę przed rozpoczęciem w czwartek kolejnej fazy negocjacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

– Widać, że związkom zawodowym nie do końca chodzi o pracowników. Panu Piotrowi Dudzie chodzi o politykę, o obronę swojej pozycji związkowej i po raz kolejny czuje się zaniepokojony tym, że może jakieś porozumienie na Śląsku zostanie podpisane bez niego – powiedział szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz. (...)

Źródło: tvp.info

 

 


bg Image