biernat3.png

Partia zajmie się sprawą wyjazdów Radosława Sikorskiego, jeśli zostaną mu postawione zarzuty – poinformował w programie „Gość poranka” w TVP Info sekretarz generalny partii Andrzej Biernat.

Tygodnik „Wprost” informował kilka dni temu, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski jeszcze jako minister pobierał z Kancelarii Sejmu pieniądze jako zwrot kosztów za używanie prywatnego auta do poselskich wyjazdów.

„Obowiązuje zasada domniemanej niewinności”

W czwartek w TVP Info sekretarz generalny Platformy powiedział, że „Sikorski powinien rzetelnie wyjaśnić swoje problemy” oraz że „wszystkie sprawy dotyczące polityków, które budzą wątpliwości, muszą być dokładnie wyjaśnione”. Jednocześnie poinformował, że „partia zajmie się tym, kiedy zostaną postawione jakiekolwiek zarzuty”.

– W Polsce obowiązuje zasada domniemanej niewinności. Dopóki się winy nie udowodni, nie skazujmy nikogo na potępienie – powiedział.

„Sikorski zawsze cieszył się wysokim zaufaniem”

Gość TVP Info zwrócił uwagę, że „każdy poseł, a marszałek Sejmu jest również posłem, ma prawo do ryczałtu za pracę w swoim okręgu wyborczym”.

– Radosław Sikorski zawsze cieszył się wysokim zaufaniem wyborców, jest szanowany w naszej partii – przekonywał sekretarz generalny partii Andrzej Biernat.

Źródło: tvp.info

 


bg Image