borusewicz.png

- Konsulat w Donbasie został zlikwidowany, więc opieka nad Polakami mieszkającymi na terenach wschodniej Ukrainy jest formalna, praktycznie jej nie ma - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zwrócił uwagę na fakt, że taka sytuacja dotyczy wszystkich, nie tylko osób pochodzenia polskiego. - Tam, gdzie dochodzi do działań wojskowych, tam jest niebezpiecznie i giną ludzie - powiedział.

Marszałek Borusewicz zaznaczył, że poza Donbasem i Ługańskiem, gdzie trwają działania wojskowe, sytuacja Polaków na Ukrainie się nie pogorszyła. - Organizacje polskie funkcjonują. Wszystkie problemy, które dotykają obywateli ukraińskich, dotykają także obywateli ukraińskich pochodzenia polskiego - podkreślił.

Gość Trójki powiedział, że rozliczenia wyjazdów służbowych senatorów są sprawdzane na bieżąco i nie mam na razie z tym problemów. - Dyplomacja parlamentarna jest potrzeba. W Senacie te wyjazdy są dokładnie rozliczane, każdy senator po powrocie podpisuje oświadczenie, czy podróż służbowa była zrealizowana zgodnie z programem - powiedział. (...)

Źródło: polskieradio.pl


bg Image