crop-pUx5BYIU97t7tkw_180x130-0.png

Jeżeli Rosjanie będą chcieli opublikować informacje o rozmowach, które były na Kremlu, to nie ma żadnego problemu. Tu nie ma niczego pod dywanem - mówi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

SLD od środy zaczyna zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie należącego do PSL ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

„Odwoływanie ministrów za cytaty byłoby niepoważne”

– To takie rytualne działanie, nie przywiązywałbym do tego wagi – powiedział minister Grzegorz Schetyna o akcji SLD. – Jeżeli mielibyśmy odwoływać kogoś za cytaty, mówię tu o ministrach, to byłoby niepoważne. Sawicki jest w trudnym czasie dobrym ministrem. Musi pomagać w sytuacji embarga i uderzenia w producentów rolnych. Robi to dobrze, dlatego będziemy go skutecznie bronić – podkreślił Grzegorz Schetyna.

Minister spraw zagranicznych zapewnił, że „nie ma zagrożenia ani dla koalicji, ani dla żadnego z jej ministrów”. – Koalicja jest stabilna, poparcie dla wszystkich ministrów całego rządu także – powiedział gość TVP Info.

Sprawa Sikorskiego zamknięta. „Nie ma niczego pod dywanem”

Grzegorz Schetyna odniósł się również do wniosku PiS o odwołanie Radosława Sikorskiego ze stanowiska marszałka Sejmu, zapowiedzianym po zamieszaniu spowodowanym jego wypowiedzią cytowaną przez amerykański portal Politico. Radosław Sikorski powiedział, że w 2008 roku, podczas wizyty Donalda Tuska w Moskwie, Władimir Putin proponował polskiemu premierowi udział w podziale Ukrainy; później wycofał się ze swoich twierdzeń.

– Problemu nie ma, sprawa jest zamknięta, więc trzeba ją też zamknąć głosowaniem sejmowym. Namawiam wszystkich żeby zrobić to jak najszybciej, najlepiej na najbliższym posiedzeniu – powiedział Grzegorz Schetyna. Nie zaniepokoiła go też zapowiedź szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa, że Rosja może opublikować tekst rozmowy Putina i Tuska. – Jeżeli Rosjanie będą chcieli opublikować informacje o rozmowach, które były na Kremlu, nie ma żadnego problemu. Tu nie ma niczego pod dywanem. Była troszkę niezręczna wypowiedź marszałka Sikorskiego – powiedział.

Źródło: tvp.info


bg Image