crop-bvwri7z6R4ElUxK_180x130-0.png

Minister Andrzej Halicki broni szefa polskiej dyplomacji. Jak mówił w TOK FM, aktywność ministra spraw zagranicznych zauważyli i docenili m.in. obywatele państw aspirujących do UE, takich jak Ukraina i Mołdawia.

Andrzej Halicki nie ma żadnych wątpliwości, że Grzegorz Schetyna świetnie nadaje się na ministra spraw zagranicznych. Krytykom szefa dyplomacji minister administracji i cyfryzacji odpowiadał w "Poranku Radia TOK FM": - To były marszałek Sejmu i szef Komisji Spraw Zagranicznych, proszę nie odmawiać mu kompetencji. Do jego sukcesów zaliczyć możemy choćby odbudowanie, na poziomie parlamentarnym, aktywności Trójkąta Weimarskiego i aktywność w sprawach polityki wschodniej - zaangażowanie w wydarzenia na Ukrainie i w Mołdawii. Społeczeństwa tych krajów, aspirujących do UE, zauważyli aktywność Grzegorza Schetyny.

Jak podkreślił Andrzej Halicki, od lat bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, szef polskiej dyplomacji to także "człowiek o dużej charyzmie, więc politycy europejscy dobrze wiedzą, kim jest".

Źródło: tokfm.pl


bg Image