crop-oXCLGLQ31N5LnMX_180x130-0.png

Ewa Kopacz od początku podkreślała, że będzie budowała zjednoczony rząd. Chce, żeby zjednoczona Platforma przystąpiła do wyborów samorządowych i parlamentarnych – powiedział w programie „Polityka przy kawie” TVP 1 Andrzej Biernat, minister sportu.

Dodał, że Ewa Kopacz od początku budowania nowego gabinetu dążyła do połączenia dawnych antagonistów w rządzącej partii. – Zbudowała coś takiego, co połączy tych wszystkich, którzy mieli odmienne poglądy na politykę wewnętrzną partii. Wojny w Platformie już nie ma – podkreślił Andrzej Biernat.

Nowy rząd ma zostać powołany w poniedziałek 22 września. Nazwiska osób, które wejdą do nowej Rady Ministrów, poznał już prezydent Bronisław Komorowski. W skład gabinetu prawdopodobnie wejdzie Grzegorz Schetyna, który ma objąć tekę ministra spraw zagranicznych.

To jest autorski rząd Ewy Kopacz. Najwyraźniej uznała, że w polityce zagranicznej też trzeba dokonać zmiany, że działania Radosława Sikorskiego były dobre na tamten czas. Być może Grzegorz Schetyna łatwiej poradzi sobie z obecnymi problemami – odpowiedział Andrzej Biernat pytany czy wyznaczenie Grzegorza Schetyny na ministra spraw zagranicznych to dobry wybór.

Źródło: tvp.info


bg Image