crop-I68j1y2hY42zowq_180x130-0.png

Mamy w Platformie kobiety, które są świetnie zorganizowane i potrafią zorganizować pracę innych. Gdyby był taki pomysł, to bardzo by mnie to ucieszyło – powiedziała w programie „Gość poranka TVP INFO” Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o to, czy wyobraża sobie na stanowisku ministra spraw wewnętrznych kobietę.

Skład nowego rządu poznamy w piątek o godz. 10. Wcześniej o ostatecznym kształcie gabinetu desygnowana na premiera Ewa Kopacz poinformuje prezydenta Bronisława Komorowskiego. Małgorzata Kidawa-Błońska nie chciała zdradzić nazwisk nowych ministrów. Według niej jednak rząd Ewy Kopacz będzie inny niż rząd Donalda Tuska – podobnie jak sposób sprawowania przez nią urzędu. Różnić będzie przede wszystkim to, że jest kobietą. Ma trochę inny sposób działania, jest bardziej zadaniowa – powiedziała rzeczniczka rządu.

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana była też o to, czy Ewa Kopacz nie będzie w rękach Donalda Tuska marionetką – takie opinie pojawiają się w zachodniej prasie. – Ewa Kopacz na pewno nie będzie niczyją marionetką. Tak mogą mówić jedynie osoby, które jej nie znają. Ona jest osobą bardzo konsekwentną i silną. To, że współpracowała i współpracuje z Donaldem Tuskiem, jest zupełnie naturalne – podkreśliła.

Źródło: tvp.info


bg Image