crop-0xKe4BhrZ66pKj9_180x130-0.png

Dobrze się czuję w Sejmie i chyba Sejm też się dobrze czuje ze mną, ale jeżeli pani marszałek wskaże mi miejsce, niezależnie od tego, jakie to będzie miejsce, przystosuję się do tego - mówił w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

Radosław Sikorski, którego media wymieniają jako potencjalnego marszałka Sejmu, powiedział, że będzie wspierał kandydatkę PO-PSL na premiera Ewę Kopacz, ale - jak zastrzegł - to od niej zależy forma tej współpracy.

Cezary Grabarczyk mówi, że czasami, przed snem, zastanawia się, czy fakt, że szef MSZ Radosław Sikorski zostałby marszałkiem Sejmu, będzie miał sens, ale mówi, że nie chce spekulować na ten temat. - Marszałek Sejmu to bardzo ważna pozycja, nie tylko formalna, bo konstytucja wyznacza określoną rolę tej funkcji. Radosław Sikorski, jeżeli zasiądzie w fotelu marszałka Sejmu, na pewno będzie stabilizatorem sceny politycznej - ocenia gość Trójki.

Poseł Platformy Obywatelskiej informuje, że wszystkie ustalenia dotyczące przyszłego rządu, w tym także jego osoby, Ewa Kopacz przedstawi najpierw prezydentowi. - Kto i jaką funkcję będzie w tym rządzie sprawował, najpierw dowie się Bronisław Komorowski - zaznacza Cezary Grabarczyk.


- Powiedziałem pani marszałek, że zrobię wszystko, aby wspierać jej działania. Dlatego podejmę takie wyzwanie, które wyznaczy mi Ewa Kopacz. Dobrze się czuję w Sejmie i chyba Sejm też się dobrze czuje ze mną, ale jeżeli pani marszałek wskaże mi miejsce, niezależnie od tego, jakie to będzie miejsce, przystosuję się do tego. To jest żelazna kobieta z wizją, ze zdolnością przewidywania. Skazana na sukces - podkreśla wicemarszałek Sejmu.

Odnosząc się do zmian w Platformie Obywatelskiej, Cezary Grabarczyk mówi, że jego partia jest "nowoczesnym ugrupowaniem, które ma swój statut, swoje organy". - Cieszy mnie, że Grzegorz Schetyna, którego określałem mianem patrioty Platformy, zakomunikował, że to będzie dobre rozwiązanie, iż wybory wewnętrzne odbędą się dopiero po wyborach parlamentarnych - dodaje gość "Salonu politycznego Trójki".

- Chciałbym żeby Platforma była silna, a silna będzie wówczas, kiedy wszystkie grupy, skrzydła będą działały na rzecz jedności. Widzę, że jesteśmy blisko spełnienia tego ideału - ocenia poseł. (...)

Źródło: polskieradio.pl


bg Image