crop-R2389HEmZU797RH_180x130-0.png

– Oczywiście oficjalnym kandydatem na premiera jest Ewa Kopacz, ale wśród osób o dużym potencjale na pewno jest także Grzegorz Schetyna – powiedział w programie „Gość Poranka” Andrzej Halicki.

Jak informowały media, podczas ubiegłotygodniowego zarządu Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki walczył o rozdzielenie funkcji premiera i szefa partii tak, by szefem rządu nie została Ewa Kopacz. Jego argument nie został przez zarząd przyjęty.

Zapytany w programie „Gość Poranka”, czy Grzegorz Schetyna byłby lepszym premierem, Halicki powiedział, że na pewno jest on wymieniany jako ewentualny kandydat. Podkreślił, że „oficjalnym kandydatem pozostaje Ewa Kopacz”, jednak w jego ocenie Schetyna jest „osobą o dużym potencjale”.

„Lepiej rozczarować się miło i pozytywnie”

Andrzej Halicki zapewnił jednak o swym poparciu dla Ewy Kopacz. – To jest naturalna nominacja na premiera. Uznaliśmy, że lider bierze odpowiedzialność pełną, i tej logiki się trzymamy, tak więc Ewa Kopacz powinna być premierem – podkreślił.

Odnosząc się do słabego poparcia dla Kopacz w sondażach, powiedział, że „lepiej rozczarować się miło i pozytywnie, niż odwrotnie”. – Nowa rzeczywistość polityczna po Tusku to także szansa na nowe ożywienie. Ja widzę taką energię w nas samych i także w pani marszałek, za chwilę pani premier – powiedział gość TVP Info. (...)

Źródło: tvp.info


bg Image