crop-5ddaP6TBB1rUs62_180x130-0.png

Wydaje mi się, że media podsycają ogień, tymczasem nic się nie dzieje, mamy gotowy scenariusz na przyszłość i ten scenariusz powolutku realizujemy – mówił Minister Sportu Andrzej Biernat w programie „Gość Poranka”, w TVP Info.

Do dymisji rządu Donalda Tuska może dojść 16 września – taką zapowiedź złożył w czwartek w TVP Info minister sportu Andrzej Biernat. Podkreślił, że kandydatura Ewy Kopacz na premiera została przyjęta jednogłośnie na posiedzeniu zarządu PO, nie było głosów odrębnych. Ewentualne wątpliwości dotyczyły czasu dymisji rządu i scenariusza wydarzeń do wyborów parlamentarnych – zapewnił w programie „Gość Poranka” w TVP Info.

– 16 lub któregoś września rząd zostanie podany do dymisji. A zazwyczaj w krajach demokratycznych jest, że kandydat partii rządzącej jest kandydatem na premiera. I taką propozycję zarząd partii przestawił poprzez premiera panu prezydentowi – powiedział minister.

Kidawa-Błońska: nie ma terminu dymisji

Do zasugerowanego przez min. Biernata terminu odniosła się rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. – Nie ma ustalonej daty dymisji rządu – podkreśliła. Dodała, że decyzja o dacie dymisji nie zależy nawet od premiera, dlatego nikt oprócz prezydenta nie powinien się w tej kwestii wypowiadać.

„Jeden czy dwóch posłów” zgłaszało wątpliwości

Andrzej Biernat zdementował na antenie TVP Info pogłoski, jakoby Rafał Grupiński miał powiedzieć, że kandydatura Ewy Kopacz nie gwarantuje zwycięstwa wyborczego. – Grupiński mówił, że zgłosił się do niego jeden czy dwóch posłów, którzy mówili, że niejednoznacznie oceniają kandydaturę Ewy Kopacz – opowiadał Biernat o kulisach środowego zarządu Platformy Obywatelskiej.

Minister odniósł się także do medialnych doniesień, że wątpliwości w sprawie kandydatury Ewy Kopacz zgłosił Andrzej Halicki, szef mazowieckiej PO. – Szkoda, że tego nie powiedział na zarządzie; nie mówił nic, że Ewa Kopacz jest złym kandydatem na premiera – podkreślił.

„Ewa Kopacz ma wszystkie atuty, żeby być premierem”

Na pytanie, czy Ewa Kopacz ma charyzmę potrzebną przywódcy, odpowiedział, że „ktoś, kto piastuje taką pozycję (marszałka Sejmu – red.), jedną z dwóch najwyższych w naszym kraju, nie może być nikim.

– Dość długo jest w polityce, jest drugą osobą w państwie. Nie wiem, czy druga osoba w państwie to jest osoba bez charyzmy, bez poparcia politycznego, bez talentów politycznych. Ewa Kopacz jest osobą, która ma wszystkie atuty, żeby być premierem tego rządu – podkreślił. (...)

Źródło: tvp.info


bg Image