crop-6xsfQmxRyWceyL9_180x130-0.png

Wybory nowych władz Platformy Obywatelskiej powinny odbyć się w „niezbyt odległym czasie”, gdyż stan przejściowy w partii nie powinien trwać zbyt długo – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info Rafał Grupiński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.
– Naturalną następczynią Donalda Tuska jest pierwsza wiceprzewodnicząca partii, Ewa Kopacz. Na pewno do momentu, w którym zdecydujemy o tym, że będą przeprowadzone wybory – powiedział Rafał Grupiński. Pytany o ich ewentualny termin podkreślił, że „to musi być nasza wspólna decyzja”.

Stan przejściowy nie może trwać zbyt długo

– Mamy niezwykle napięty politycznie kalendarz, bo jesteśmy w tej chwili na rozbiegu wyborów samorządowych. Potem będą wybory prezydenckie, a potem parlamentarne. I trzeba dobrze się zastanowić, w którym momencie takie wybory mogłyby być. Czy dopiero po wyborach parlamentarnych, czy wcześniej. Musi to być decyzja partii – mówił przewodniczący klubu.

Schetyna powalczy o władzę w Platformie?

Rafał Grupiński nie wykluczył ewentualnego powrotu do gry Grzegorza Schetyny, pomimo jego konfliktu z Ewą Kopacz.

– Przewagą Platformy nad innymi partiami politycznymi, poza PSL, naszym koalicjantem, jest to, że rywalizacja jest prowadzona przy otwartej kurtynie, a wybory są zawsze wyborami autentycznymi – podkreślił.

W lipcu Grzegorz Schetyna powiedział w TVP Info, że „jeśli będzie zmiana i on (Donald Tusk – przyp. red.) zrezygnuje z przywództwa w PO, bo nie będzie mógł łączyć tych funkcji, to ja jestem do dyspozycji”. (...)

Źródło: tvp.info


bg Image