crop-IQ096fQH4djHlMO_180x130-0.png

PO jest przygotowana do zbliżających się wyborów i choć to czas trudny dla Platformy, to członkowie partii są pełni wiary, że uda się zmobilizować i przekonać do siebie Polaków. Morale mamy w porządku - mówi rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Przed wyborami do europarlamentu PiS miał przewagę nad nami. Ważna jest pełna mobilizacja. Nowy sezon wyborczy zaczyna się od wyborów uzupełniających w Rybniku, na Mazowszu i w Kieleckiem, jesteśmy do tego przygotowani – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w TVP Info. 

Wybory to bardzo ważny czas dla Polski. – Ja wiem, że to jest bardzo trudny czas dla Platformy. My jesteśmy pełni dobrej wiary, że uda nam się po raz kolejny zmobilizować nie tylko siebie, ale i przekonać Polaków do nas – dodała.

Na pytanie czy dojdzie do przyspieszonych wyborów parlamentarnych rzeczniczka rządu odpowiedziała, że na razie nie ma żadnych powodów, żeby do takiej sytuacji doszło. – Mamy wybory samorządowe, mamy wybory prezydenckie, każde są inne i pracujmy normalnie, merytorycznie i spokojnie – mówiła.

Twój Ruch trzyma w „zamrażarce sejmowej” projekt dotyczący wcześniejszych wyborów. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu ma ponowić te propozycję. – Ja nie wiem, czy Twój Ruch byłby zainteresowany. Patrząc na ich sondaże, właściwie w tej chwili wcześniejsze wybory to wypadnięcie tego ugrupowania z parlamentu – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

„Silny trzon środkowy” 

Na pytanie, czy Platformie Obywatelskiej pomogłoby przed wyborami sięganie po takich polityków jak Wojciech Olejniczak i Ryszard Kalisz, by zyskać przed wyborami centrolewicowych wyborców, posłanka odpowiedziała, że Platforma to formacja dosyć szeroka, co czasem zarzucano partii.

– Mamy bardzo silny trzon środkowy, ale mamy polityków związanych i z lewicą i polityków bardzo konserwatywnych. Platforma takim ugrupowaniem jest i wielokrotnie takie osoby jak Bartosz Arłukowicz pojawiły się na naszych listach – tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. – Na pewno nie przyciągamy na siłę żadnych polityków, muszą chcieć z nami pracować – dodała. 

Już 16 listopada odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Sezon wyborczy rozpocznie się jednak 7 września od wyborów uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim. Komitety wyborcze zgłosiły już swoich kandydatów.

Źródło: tvp.info


bg Image