crop-IGlsMcUVpar6sCL_180x130-0.png

– Propozycje dla Polski nadal leżą na stole, a ja jestem do dyspozycji – zadeklarował Grzegorz Schetyna w programie „Gość Poranka” pytany o to, czy będzie walczył o szefostwo w Platformie Obywatelskiej.

– Jeśli będzie zmiana i on (Donald Tusk – przyp. red.) zrezygnuje z przywództwa w PO, bo nie będzie mógł łączyć tych funkcji, to ja jestem do dyspozycji – mówił polityk. – Platforma jest wartością i trzeba o nią dbać. Wymaga pracy i serca – dodał „Gość Poranka”.

„Propozycja dla Polski leży na stole”

– Myślę, że sprawa Rady Europejskiej dla Tuska nie jest ciągle zamknięta – dodał. – I nawet 30 sierpnia (kolejny szczyt w Brukseli – przyp. red.) jeszcze nie zamknie tej kwestii – mówił.

– Polska nie jest jedyna w grze, ale ta propozycja leży na stole i jest bardzo interesująca. Myślę też, że nie tylko Platforma Obywatelska, ale i inne partie, także te opozycyjne, powinny widzieć w tym wielką szansę dla Polski, dla zbudowania pozycji w Europie – podkreślił.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że decyzja o ewentualnym kandydowaniu może być dla Donalda Tuska trudna. – Dziwił bym się bardzo, gdyby premier powiedział: chcę do Europy, to jest bardzo ciekawa propozycja. On jest zbyt wytrawnym politykiem, aby to powiedzieć – mówił.

Szczyt bez rozstrzygnięcia

Ubiegłotygodniowy szczyt Wspólnoty nie wyłonił następcy przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuy'a, ani szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton. Decyzje personalne mają zapaść 30 sierpnia podczas kolejnego szczytu Unii Europejskiej. W gronie kandydatów na obie funkcje padają nazwiska premiera Donalda Tuska i Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Źródło: tvp.info


bg Image