crop-4OgOA3xg23Y4VoX_180x130-0.png

Poseł Kamiński uchyla się od rozmowy z prokuraturą, mimo że jego kolega z CBA Tomasz Kaczmarek zrzekł się immunitetu. Sprawia w ten sposób kłopot całej izbie – mówi przewodniczący Klubu Parlamentarnego Rafał Grupiński.

Przewodniczący dodał, że jego zdaniem do rozpatrzenia poufnych spraw, o których były szef CBA chce rozmawiać na utajnionym posiedzeniu Sejmu, wystarczyłaby komisja ds. służb specjalnych. 

– Jakiekolwiek szersze odkrywanie zasad działania służb specjalnych 460 posłom nie ma uzasadnienia – uważa szef Klubu Parlamentarnego.

„Mało trafione zarzuty opozycji” 

– Prezydent Komorowski nie wykorzystywałby orędzia do kampanii politycznej, to mało trafione zarzuty opozycji – uważa szef Klubu. Opozycja zarzuca Bronisławowi Komorowskiemu instrumentalne wykorzystanie orędzia z okazji Święta Wolności. Ale zdaniem Rafała Grupińskiego prezydent zarysował najważniejsze dla Polski zagadnienia i zaznaczył sposób myślenia nie w odniesieniu do przyszłych wyborów, ale dla przyszłego pokolenia.

Pytany o to, dlaczego minister finansów nie wiedział o propozycji zwiększenia budżetu na obronność, o której prezydent mówił w orędziu, stwierdził, że „to jest problem pana ministra finansów, jeśli nie wiedział, co było uzgodnione między premierem i prezydentem”.

Źródło: tvp.info


bg Image