2014-04-23-16437.png

W tym roku mamy 10 lat. Co roku w maju organizowane są spoty, imprezy promujące ideę Unii Europejskiej. Każdy polski rząd ma obowiązek takie działania przygotować - powiedziała Rzecznik Rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Rządowy spot na 10 lat Polski w Unii

W tym roku mamy 10 lat. Co roku w maju organizowane są spoty, imprezy promujące ideę Unii Europejskiej. Każdy polski rząd ma obowiązek takie działania przygotować – dodała rzeczniczka rządu. Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że nawet Unia wyznacza specjalne środki, które mogą być wydane tylko na promocję ideałów Unii. Tymczasem konkurenci polityczni mówią, że promocja jest współfinansowana z publicznych pieniędzy. Jest wymóg, że niezależnie jak by ten spot wyglądał – a moim zdaniem jest piękny – takie imprezy muszą być przygotowywane. Sam spot był zdecydowanie tańszy, ale emisje kosztują i ten wymóg musi być spełniony. Raczej odniosłabym się do tego, czego oczekuje on nas Unia i jak my to wykonujemy. Wydaje mi się, że spot wykonany został bardzo dobrze.

W spocie nie ma polityki, tylko Polacy

W tym spocie nie ma mowy o żadnym rządzie i żadnych politykach, są Polacy – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. To Polacy zrobili ten skok cywilizacyjny. Na konferencji prasowej premier Donald Tusk podziękował wszystkim politykom, wszystkim premierom i wszystkim prezydentom, bo to jest praca zbiorowa, zespołowa. Ale największymi bohaterami byli Polacy – podkreśliła.

Źródło: tvp.info

bg Image