Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/F1821K8100t024R.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/F1821K8100t024R.png'
F1821K8100t024R.png
Wniosek PiS ws. odwołania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza nie ma merytorycznych podstaw, jest wyłącznie polityczny – podkreślali posłowie Platformy Obywatelskiej podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Opozycja zarzucała ministrowi doprowadzenie do chaosu w ochronie zdrowia.
"To spektakl, który stał się - mówiąc żartobliwie - nową świecką tradycją odwoływania ministra zdrowia" – mówił Grzegorz Sztolcman, odnosząc się do wniosku PiS. Według niego za każdym razem opozycja przytacza takie same albo podobne argumenty. Dodał, że Bartosz Arłukowicz udzielił na nie odpowiedzi i wyjaśnił co zostało już zrobione, by poprawić sytuację w ochronie zdrowia. Grzegorz Sztolcman podkreślał, że w niektórych przypadkach nie da się uniknąć kolejek, bo np. rozpoznanie zaćmy nie oznacza, że trzeba ją od razu operować.

Jak zauważyła Krystyny Skowrońskiej należy dążyć do zmniejszenia kolejek, ale normą jest ich istnienie. "Proszę mi pokazać taki kraj, w którym nie ma kolejek. Wniosek państwa ma tylko polityczne podstawy” - mówiła do posłów PiS. Również inni posłowie bronili Bartosza Arłukowicza i podkreślali, że wprowadza on rozwiązania, które doprowadzą do znacznego skrócenia kolejek m.in. poprzez zwiększanie finansowania świadczeń. Mówiła o tym m.in. Elżbieta Radziszewska.

wł/pap

bg Image