Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-EqATr8OrYYdrRdv_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-EqATr8OrYYdrRdv_180x130-0.png'
crop-EqATr8OrYYdrRdv_180x130-0.png
We wtorek 15 listopada w Sejmie odbyła się konferencja prasowa PO dotycząca godła na koszulkach reprezentacji Polski w piłce nożnej. W konferencji udział wzięli posłowie Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Roman Kosecki, Cezary Kucharski oraz Andrzej Biernat

 

Platforma Obywatelska złoży w czwartek do marszałek Sejmu Ewy Kopacz projekt nowelizacji ustawy o sporcie, który nakłada na reprezentantów Polski obowiązek używania godła narodowego na strojach reprezentacyjnych.

"Art. 13 ustawy o sporcie mówi o tym, że reprezentanci Polski mają prawo do używania godła narodowego na swoich koszulkach. Chcemy małej zmiany - zamiast prawa (do używania), narzucić obowiązek reprezentantom Polski, używania godła narodowego na ich strojach reprezentacyjnych" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie poseł Andrzej Biernat. Jak ocenił, taka zmiana w ustawie o sporcie, jest konieczna.

Byli piłkarze-reprezentacji Polski: Cezary Kucharski i Roman Kosecki - wybrani do parlamentu z listy PO, przekonywali, że dla każdego sportowca gra z orzełkiem na piersi, to wyjątkowa i bardzo ważna sprawa.

"Chcemy orła na piersi, te mecze, które się gra (z orzełkiem) są wyjątkowe, każdy je pamięta do końca życia. Orzeł z powrotem przyfrunie na koszulkę" – podsumował poseł Roman Kosecki.

Poseł Cezary Kucharski podkreślił z kolei, że chciałby, aby "polskie dzieciaki, znów marzyły o grze (w reprezentacji) z orłem na piersi". "Chcemy powrotu do orzełka" - dodał.

 

wł/PAP


bg Image