Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-u0Yexg8nkS3LMYh_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-u0Yexg8nkS3LMYh_180x130-0.png'
crop-u0Yexg8nkS3LMYh_180x130-0.png
W środę w Sejmie odbyła się konferencja prasowa dotycząca powrotu godła polskiego na koszulki polskiej reprezentacji – w konferencji udział wzięli Andrzej Biernat, Roman Kosecki oraz Ireneusz Raś

 

 

Poseł PO Ireneusz Raś podkreślił, że Platforma z zadowoleniem przyjmuje zmianę decyzji PZPN. "Mam nadzieję, że to będzie przestrogą dla wszystkich innych instytucji, związków sportowych w Polsce, które by przedkładały interes finansowy nad dumę, która kojarzy się ze strojem reprezentanta Polski" - zaznaczył. Jak podkreślił, dobrze, że PZPN wycofał się z "bzdurnej, niedojrzałej" decyzji. Poseł Ireneusz Raś poinformował również, że inicjatywa PO, której celem jest zmiana ustawy o sporcie - nakładająca obowiązek używania godła narodowego na strojach reprezentacyjnych - jest obecnie w Biurze Analiz Sejmowych. Zapowiedział, że sejmowa komisja kultury fizycznej, sportu i turystyki w grudniu skieruje ten projekt do laski marszałkowskiej.

Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Andrzej Biernat zapewnił, że zmiana ustawy będzie zgodna z prawem międzynarodowym i oczekiwaniami federacji międzynarodowych, w których są zrzeszone polskie związki sportowe. Były reprezentant Polski w piłce nożnej, poseł PO Roman Kosecki podziękował prezydentowi, premierowi, posłom, sportowcom i kibicom, którzy domagali się przywrócenia orzełka na reprezentacyjne stroje. "Kibicujmy reprezentantom Polski, wszyscy kibice na stadiony, na bieżnie, na pływalnie. Pokażmy, że jesteśmy Polakami" - apelował.

W nowych koszulkach z orzełkiem polscy piłkarze zagrają po raz pierwszy w grudniu, kiedy podczas zgrupowania w Turcji kadra w krajowym składzie zmierzy się prawdopodobnie z Chorwacją.

wł/pap


bg Image