Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/Ps6Y3Gz3hi9UDiT.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/Ps6Y3Gz3hi9UDiT.png'
Ps6Y3Gz3hi9UDiT.png
Pierwszym testem dla PZPN będzie wybór nowego sekretarza generalnego, związek powinien rozpisać konkurs i poszukać na to stanowisko profesjonalisty – przekonywał podczas konferencji prasowej poseł PO Cezary Kucharski

 

 

Poseł PO Cezary Kucharski powiedział na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że nowy sekretarz generalny związku nie powinien być działaczem PZPN, a profesjonalistą, który będzie "potrafił poukładać związek od wewnątrz".

"To będzie pierwszy test na to, czy PZPN chce zmian" - oświadczył. Jego zdaniem w dyskusje na temat związku powinni być też włączeni byli piłkarze, którzy chcieliby wprowadzić nową jakość do polskiej piłki.

Poseł Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Roman Kosecki poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie "ze światem piłkarskim", w tym menadżerami klubów i zawodników na temat sytuacji w polskim futbolu.

Platforma Obywatelska chce też zaprosić do dyskusji prezesów wojewódzkich PZPN. "Naprawdę zobaczycie państwo dużo świetnych osób, które są przeciwko temu „betonowi" – oświadczył poseł Roman Kosecki.

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki spotkała się w czwartek z prezesem PZPN Grzegorzem Lato, by tłumaczyć kwestię ujawnionych w zeszły piątek nagrań mogących świadczyć o korupcji przy przetargu na budowę nowej siedziby związku.

Komisja przyjęła dezyderat autorstwa Platformy Obywatelskiej  z wnioskiem do minister sportu o przeprowadzenie kontroli w PZPN, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, o wystąpienie do sądu w celu ustanowienia kuratora w związku. Swój projekt dezyderatu zgłosiło również PiS.

Szef komisji sportu Ireneusz Raś powiedział na konferencji, że różnica między dokumentami PO a PiS polega na tym, że PiS chce już teraz wprowadzać kuratora do PZPN, natomiast Platforma chce jego wprowadzenia, ale dopiero wtedy, gdy kontrola wykaże nieprawidłowości. Jak podkreślił, dezyderat PO jest też uzupełniony o zobowiązanie minister sportu do przekazania szczegółowej informacji dotyczącej PZPN do FIFA i UEFA.

Wiceprzewodniczący  Klubu Parlamentarnego PO Andrzej Biernat mówił, że zarówno posłowie PO, jak i inni członkowie sejmowej komisji sportu chcą, żeby nastąpiły zmiany w PZPN.

 

wł/PAP


bg Image