Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/EcIpoAnk7IH0M18.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/EcIpoAnk7IH0M18.png'
EcIpoAnk7IH0M18.png
W czwartek około południa Sejm rozpoczął drugie posiedzenie w tej kadencji

 

 

 

Posłowie podczas drugiego posiedzenia Sejmu zajmą się projektem ustawy okołobudżetowej. Będą też głosować ws. wniosku klubu Solidarna Polska o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Projekt ustawy okołobudżetowej, przyjęty w ubiegłym tygodniu przez rząd, przewiduje podwyżkę akcyzy na olej napędowy i tytoń, a także likwidację tzw. lokat antybelkowych. Zamrożone mają być też wynagrodzenia w budżetówce, sędziów i prokuratorów. Według CIR rozwiązania te uzupełniają plan finansowy państwa na 2012 r., którego jednym z najważniejszych celów jest zahamowanie szybkiego wzrostu długu publicznego, aby w 2012 r. nie został przekroczony drugi próg ostrożnościowy (55 proc.).

Rząd zdecydował także o ograniczeniu wysokości dotacji z budżetu państwa dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do 30 proc. wydatków Funduszu, przeznaczonych na dofinansowanie wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada także, że szkolenia, staże podyplomowe i rezydentury dla lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych będą w 2012 r. finansowane ze środków Funduszu Pracy.

wł/pap


bg Image