Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/rJVVL6y6IC2IXz0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/rJVVL6y6IC2IXz0.png'
rJVVL6y6IC2IXz0.png
W środę 14 grudnia Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się projektem budżetu na 2012 rok. W czwartek będą dyskutować nad informacją premiera o przyszłości UE i wnioskiem o odwołanie szefa MSZ Radosława Sikorskiego

 

W środę po godz. 9 Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się projektem budżetu na 2012 rok. W czwartek będą dyskutować nad informacją premiera o przyszłości UE i wnioskiem o odwołanie szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Przyjęty w ubiegłym tygodniu projekt budżetu zakłada, że w przyszłym roku wzrost gospodarczy wyniesie 2,5 proc., deficyt budżetowy nie przekroczy 35 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych nie przekroczy 3 proc. Wydatki budżetu państwa mają wynieść maksymalnie 328 mld 847 mln zł, a przychody - 293 mld 847 mln zł. Zgodnie z założeniami do projektu bezrobocie na koniec 2012 r. wyniesie 12,3 proc.

Ponadto Sejm rozpatrzy projekt zmian w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, a także rządowy projekt zmian w ustawie o ewidencji ludności, który przedłuża do końca 2012 r. posługiwanie się przez obywateli numerem pesel.

W czwartek posłowie wysłuchają informacji premiera Donalda Tuska w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Nad informacją odbędzie się debata; zaplanowano 10-godzinną dyskusję.

 

wł/PAP


bg Image