Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/M2avA7cocfwS256.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/M2avA7cocfwS256.png'
M2avA7cocfwS256.png
W środę 21 grudnia rozpoczęło się IV posiedzenie Sejmu VII kadencji

 

 

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd, pamięci żołnierzy, którzy zginęli podczas misji w Afganistanie. „W środę 21 grudnia, wojsko polskie dotknęła wielka i bolesna tragedia. Wstrząśnięci śmiercią pięciu polskich żołnierzy w Afganistanie, łączymy się w żalu i smutku z Rodzinami Ofiar, wyrażając im nasze najszczersze współczucie. Z ogromnym smutkiem żegnamy: szeregowego Krystiana Banacha, starszego kaprala Piotra Ciesielskiego, starszego szeregowego Łukasza Krawca, starszego szeregowego Marcina Szczurowskiego, starszego szeregowego Marka Tomalę. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje Im dzisiaj hołd. Pamięć żołnierzy, którzy odeszli na wieczną wartę uczcijmy chwilą ciszy” – powiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Podczas IV posiedzenia  Sejmu VII  kadencji posłowie zajmowali się m.in. pilnym rządowym projektem, który podwyższa składkę rentową o 2 pkt proc. po stronie pracodawcy. Zmiana ma wejść w życie od 1 lutego 2012 roku. Zgodnie z rządową propozycją, składka wzrośnie z obecnych 6 do 8 proc.; pracownik będzie płacił (jak dotychczas) 1,5 proc. pensji brutto, natomiast pracodawca – 6,5 proc. Rząd zapewnia że "rozwiązanie to powinno zapewnić już w 2012 r. poprawę sytuacji sektora finansów publicznych". Zmiana ma też pozwolić na ograniczenie deficytu funduszu rentowego "o ok. 7 mld zł w skali roku oraz zwiększyć pokrycie wydatków tego funduszu wpływami ze składek z niespełna 60 do ok. 75 proc. w 2012 r.".

Sejm rozpatrzył ponadto prezydenckie propozycje: nowelizacji Prawa o zgromadzeniach oraz projekt ws. umieszczania godła narodowego na strojach reprezentacji sportowych. Prezydencka propozycja przewiduje m.in. zakaz uczestnictwa w zgromadzeniach dla osób zamaskowanych i możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie. Natomiast prezydencki projekt zmian w ustawie o godle, barwach i hymnie oraz o pieczęciach państwowych i w ustawie o sporcie, nakłada obowiązek umieszczania godła narodowego na strojach polskich reprezentacji sportowych.

 

wł/PAP


bg Image