Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/29L273GCCZsh2cG.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/29L273GCCZsh2cG.png'
29L273GCCZsh2cG.png
„Dzięki polityce przeżywam swoją drugą młodość. Jestem stale w ruchu, mam możliwość działań i pomocy tym, którzy się do mnie zgłaszają. Ten fakt daje mi duże poczucie satysfakcji i samorealizacji. Czuję, że jestem potrzebny.” - Antoni Motyczka

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi prof. Antoniego Motyczki, senatora trzech kadencji, wieloletniego wykładowcy Politechniki Śląskiej.

Senator Antoni Motyczka zmarł w czwartek wieczorem w Czyżowicach k. Wodzisławia Śląskiego, gdzie mieszkał. Pochodził z Rybnika. Urodził się 9 czerwca 1941 roku. Skończył studia na Wydziale Górniczym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie w 1981 roku. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie górnictwa. Od 1992 roku. był profesorem tej uczelni, pełnił też funkcję dyrektora Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku. W 2010 roku. otrzymał - nadany mu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego - tytuł naukowy profesora.

W latach 1974-1980 pełnił funkcję dyrektora administracyjnego Politechniki Lubelskiej. Następnie wrócił na Politechnikę Śląską, gdzie w latach 1990-1996 był dziekanem wydziału budownictwa. Związany był z katedrą komunikacji lądowej i mostów na tym wydziale. Jego specjalizacją były technologie drążenia małych tuneli w budownictwie podziemnych obiektów inżynierskich, szczególnie budowa tuneli metodami górniczymi.

Jako naukowiec prof. Motyczka miał w dorobku kilkadziesiąt publikacji naukowych; był autorem około 40 patentów. Od 1988 roku prowadził także własną firmę budowlaną w Rydułtowach. Działał w samorządzie - od 1998 do 2005 roku był radnym powiatu wodzisławskiego, a w latach 1998-2002 przewodniczył radzie powiatu. W latach 1999-2007 był przewodniczącym zespołu sterującego ds. budowy autostrady A-1. Należał do Solidarności Politechniki Śląskiej.

Profesor Motyczka był postacią bardzo znaną i powszechnie lubianą w wielu innych miejscach, z którymi był związany; cieszył się dużym szacunkiem społecznym.

W wyborach 2011 roku Antonii Motyczka został wybrany na swoją trzecią z kolei senacką kadencję - senatorem był od 2005 roku. W okręgu wyborczym nr 73, obejmującym Rybnik oraz powiaty rybnicki i mikołowski, uzyskał blisko 41 tys. głosów znacznie dystansując swoich kontrkandydatów.

Senator Antoni Motyczka niedawno napisał na swojej stronie internetowej: „Dzięki polityce przeżywam swoją drugą młodość. Jestem stale w ruchu, mam możliwość działań i pomocy tym, którzy się do mnie zgłaszają. Ten fakt daje mi duże poczucie satysfakcji i samorealizacji. Czuję, że jestem potrzebny”.

 

Łącząc się w bólu, rodzinie i bliskim senatora Antoniego Motyczki

składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

 

parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej

 

foto: motyczka.pl


bg Image