Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/YlGQzTWH9xTQDEi.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/YlGQzTWH9xTQDEi.png'
YlGQzTWH9xTQDEi.png
Wielki sukces rządu, szansa na drugi skok cywilizacyjny dla Polski - w ten sposób Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Rafał Grupiński skomentował porozumienie w sprawie nowego unijnego budżetu.

 

 

Jak podkreślił Rafał Grupiński pieniądze z budżetu unijnego będą służyły rozwojowi Polski, szczególnie że to ostatnia tak pozytywna dla Polski perspektywa unijna.

Premier Donald Tusk poinformował po zakończonym szczycie, że łącznie Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na wspólną politykę rolną 28,5 mld euro.

Rafał Grupiński powiedział, że ważne jest to, iż Polska będzie się rozwijała, a dużo mniej ważny jest fakt, że Platforma spełniła swoją obietnicę wyborczą - dotyczącą unijnego budżetu.

"Jesteśmy w klubie bardzo zadowoleni z porozumienia w sprawie nowego budżetu, gratulujemy premierowi, bardzo się cieszymy" - mówił.

Jak ocenił, porozumienie w sprawie budżetu UE to kolejna bardzo ważna szansa dla Polski - na drugi skok cywilizacyjny.

Przywódcy państw UE uzgodnili w piątek po południu w Brukseli porozumienie ws. nowego unijnego budżetu na lata 2014-20, który przewiduje wydatki na poziomie 960 mld euro w tzw. zobowiązaniach oraz 908,4 mld euro w tzw. płatnościach. Podstawa do kompromisu została przygotowana przez szefa Rady Europejskiej Hermana van Rompuya.

wł/pap


bg Image