Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/96l973LuO6z684s.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/96l973LuO6z684s.png'
96l973LuO6z684s.png
Platforma Obywatelska złoży wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie Janusza Palikota. Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie politycy Platformy przytoczyli 10 wypowiedzi, za które Palikot powinien ponieść konsekwencje.

Na ekranie w sali konferencyjnej politycy zaprezentowali 10 wypowiedzi Palikota - z telewizji, radia i gazet (TVN24, Radia ZET, Super Expressu) oraz z blogu Palikota. "Nie chcemy tego cytować" - zastrzegł Cezary Tomczyk.

Wypowiedzi Palikota dotyczyły m.in. Kościoła: "(Arcybiskup) Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk" oraz "polski ksiądz prowincjonalny to bardzo często taki cham, prostak", czy ministra Jarosława Gowina.

Pozostałe wypowiedzi dotyczyły przede wszystkim ostatnich zdarzeń związanych z próbą odwołania Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka Sejmu. Palikot mówił w mediach o "starych politycznych rajfurach, zawodowych gwałcicielach", do których zaliczył m.in. Donalda Tuska i Ewę Kopacz.

Kiedy indziej Palikot ocenił - również w kontekście Nowickiej - iż Ewa Kopacz "przygotowała gwałt polityczny", którego sprawcami - jak mówił - byli Donald Tusk i Leszek Miller.

"Co będzie dalej? Czy przed nami już tylko bitwa na pięści?" - pytali na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Cezary Tomczyk oraz Radosław Witkowski.

Wniosek ma trafić do sejmowej komisji etyki jeszcze w piątek.

Komisja etyki poselskiej rozpatruje sprawy posłów, którzy zachowują się w sposób nieodpowiadający godności posła. Może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

wł/pap


bg Image