08102019_MWitczak_AMyrcha_big.png

Posłowie Mariusz Witczak i Arkadiusz Myrcha zaprezentowali na konferencji prasowej spot, w którym Polacy opowiadają o swoich problemach.

"Martwię się o zdrowie mojej babci"; "Nauczyciele wychowują nasze dzieci, a wy nie doceniacie ich pracy" czy "Zaczął się październik i już widać ten smog" - mówią osoby występujące w nowym spocie wyborczym Koalicji Obywatelskiej zatytułowanym "Co Polacy mówią o PiS".

Spot został zaprezentowany we wtorek w Biurze Krajowym Platformy Obywatelskiej. Przed projekcją poseł Mariusz Witczak mówił, że w spocie Polki i Polacy opowiadają o problemach, o których chcą powiedzieć obecnej władzy.

"To są bardzo odważni obywatele, dlatego że mają świadomość wtedy, kiedy opowiadali o tych problemach mówili nam, jak dzisiaj działa machina hejtu, mediów publicznych, jak działa machina hejtu połączona ze środowiskami obecnej władzy. Pomimo tego są odważni, bo wiedzą, że warto mówić prawdę i że warto mówić w tej debacie publicznej o problemach, które muszą być rozwiązane tak, by jutro mogło być lepsze" - mówił.

Obecny na konferencji poseł Arkadiusz Myrcha mówił, że spot "zastępuje dzisiaj media publiczne". "Media, które stoją aktywnie w kampanii wyborczej po stronie partii rządzącej i które skoncentrowane są wyłącznie na atakowaniu partii opozycyjnych, innych komitetów, które startują w tych wyborach" - powiedział.

Spot rozpoczyna wypowiedź młodej kobiety, która mówi: "Martwię się o zdrowie mojej babci", w kolejnym kadrze jest starsza kobieta, która dodaje: "Już od kilku miesięcy czekam na wizytę u kardiologa". W kolejnych scenach mówią rodzice: "Wracamy późno, nasze dzieci wracają ze szkoły późnym wieczorem, są wyczerpane, szkoły są przepełnione, jest w nich hałas, dzieciaki nie są w stanie nawet dostać do stołówki na obiad - tak się nie da żyć"; "Nauczyciele wychowują nasze dzieci, a wy nie doceniacie ich pracy" oraz "A mój syn ma w tygodniu dwie lekcje religii i raptem jedną biologii".

W następnych ujęciach kolejne osoby mówią: "Do czego to doszło, że Telewizja Polska szczuje na Polaków"; "A tam afery, pokoje na godziny, to gdzie leży prawda?"; "Za dużo jest tych waszych afer"; "Zaczął się październik i już widać ten smog"; "Kłócicie się nadal o sprawy sprzed 30 lat, młodzi chcą iść do przodu, żyć w nowoczesnym kraju"; "Kompromitujecie nas na świecie i do tego niszczycie polską kulturę"; "Dlaczego w Polsce jest więcej limuzyn rządowych niż karetek"; "Takich podwyżek jeszcze nie było. Chcecie nas wykończyć?" i "Na taką Polskę nie będę głosować".

Spot kończy hasło komitetu Koalicji Obywatelskiej: "Jutro może być lepsze".

wł/pap


bg Image