31072019_JMarczulajtis-Walczak_BKlich_big.png

"PiS chce zabrać to, co Platforma Obywatelska wcześniej przyznała niepełnosprawnym w Sejmie. Prawo i Sprawiedliwość zamiast pomóc niepełnosprawnym, chce ich ponownie wykluczać" - mówili na konferencji prasowej Jagna Marczułajtis-Walczak i senator Bogdan Klich.

Senat zajął się w środę ustawą, która zakłada przyznanie 500 zł świadczenia uzupełniającego osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak i senator Bogdan Klich przypomnieli na konferencji prasowej, że podczas głosowań nad ustawą w Sejmie przyjęta została poprawka klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, dzięki której niepełnosprawni mieliby otrzymywać 500-złotowy dodatek na znacznie korzystniejszych zasadach niż zakładał rząd.

"Teraz w Senacie ta poprawka jest odwracana. Odwraca się kota do góry ogonem, mówiąc także o tym, że oto niepełnosprawni otrzymają należne im świadczenia. Nie - jeżeli poprawka zaproponowana przez senatorów PiS przejdzie w Senacie, będzie to oznaczało, że otrzymają mniej, aniżeli wynikałoby to z przedłożenia sejmowego" - wskazywał Bogdan Klich.

Jak dodał, PiS chce zabrać to, co Platforma wcześniej przyznała niepełnosprawnym w Sejmie. "Jesteśmy zdecydowanie po stronie niepełnosprawnych, będziemy bronić tego, co wyszło z Sejmu i trafiło do Senatu. Będziemy bronić tej propozycji Platformy Obywatelskiej i mamy nadzieję, że PiS w Senacie przyjmie nasze stanowisko, a nie będzie wykonywał rozmaitych ruchów robaczkowych, żeby po raz kolejny oszukać niepełnosprawnych" - zaznaczył senator.

Jagna Marczułajtis-Walczak wyraziła pogląd, że Prawo i Sprawiedliwość zamiast pomóc niepełnosprawnym, chce ich ponownie wykluczać.

wł/pap


bg Image