30072019_DNiedziela_TGrodzki_big.png

"Wzywamy więc nie tylko partię PiS, ale także sanatorów PiS, aby nie popierali złych poprawek, które będą mogły zawęzić grono osób ubiegających się o dodatek dla osób niesamodzielnych. Mamy nadzieje, że senatorowie w swojej roztropności zachowają tę regulację" - mówili na konferencji prasowej Dorota Niedziela i Tomasz Grodzki.

Dorota Niedziela przypomniała, że tylko dzięki poprawce Platformy Obywatelskiej grono osób niepełnosprawnych uprawnionych do pobierania świadczenia w wysokości 500 złotych zostało poszerzone. "Za chwilę odbędzie się senacka komisja, która najprawdopodobniej będzie chciała odebrać dodatek dla osób niepełnosprawnych w wysokości 500 złotych. Ta poprawka rozszerzała wielkość pomocy dla osób niepełnosprawnych niesamodzielnych na większą grupę osób. PiS obiecał, że zmieni tą ustawę w Senacie i właśnie za chwilę odbędzie się komisja senacka" - powiedziała posłanka.

Profesor Tomasz Grodzki zaapelował, żeby nie zmieniać kształtu ustawy, która została uchwalona w Sejmie. "Chcielibyśmy przestrzec aby nikomu nie przyszło do głowy zabierać tych pieniędzy, które Sejm poprawką PO, przyznał szerszej grupie osób niepełnosprawnych. Mam nadzieje, że senatorowie w swojej roztropności zachowają tą regulację. Dlatego, że nazywanie pomyłką przyznanie ciężko poszkodowanym przez los dodatkowych pieniędzy świadczy o tym, że cała polityka wobec osób niepełnosprawnych jest w wykonaniu tego rządu pomyłką" - mówił senator Tomasz Grodzki.

"Apelujemy do członków komisji, aby zachować tą korzystną dla osób niepełnosprawnych regulację i nie zasłaniać się napiętym budżetem" - dodała Dorota Niedziela.


bg Image