26062019_GSchetyna_Szamorzdowcy_Sztab_big.png

Krzysztof Brejza został szefem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców tworzonej na wybory parlamentarne. W sztabie znaleźli się także Małgorzata Kidawa-Błońska, Bartosz Arłukowicz, Adam Szłapka, Barbara Nowacka i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Lider Platformy Grzegorz Schetyna, prezentując w środę sztab wyborczy, zapewnił o determinacji opozycji przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. "Jesteśmy zdeterminowani, to widać po budowie tej koalicji. Będziemy obecni, będziemy rozmawiać z ludźmi, będziemy też przygotowywać i budować wspólnie najlepsze listy, jakie mogą być" - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej. "Wierzę w te wybory, w mobilizację i wierzę w wysoką frekwencję" - dodał Grzegorz Schetyna.

Z kolei Krzysztof Brejza przekonywał, że sztab wyborczy koalicji to "drużyna specjalistów od zwycięstw - osób, które cechują trzy rzeczy: fachowość, determinacja z odwagą, ale przede wszystkim głęboka pokora, ciężka praca i słuchanie mieszkańców, obywateli". "To gwarantujemy: będziemy ciężko pracować" - zapewnił poseł Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej.

Adam Szłapka - jako sekretarz sztabu - ma koordynować pracę 16 sztabów regionalnych, 41 sztabów okręgowych oraz sztabów powiatowych. Małgorzata Kidawa-Błońska zajmie się kontaktem z organizacjami pozarządowymi oraz kampanią profrekwencyjną. Barbara Nowacka ma odpowiadać za sprawy kobiet i ochrony środowiska, Jacek Karnowski - za sprawy związane z edukacją, Zdanowska - za samorząd, a Bartosz Arłukowicz - za kontakty bezpośrednie z wyborcami.

Europoseł Arłukowicz podkreślił, że to właśnie kampania bezpośrednia jest kluczem do sukcesu wyborczego. "Czas kampanii opartych tylko na konferencjach prasowych, na wielkich billboardach tak naprawdę powoli mija. Dzisiaj kluczem jest rozmowa z ludźmi, pojechanie do powiatów, do gminy, do najmniejszej wioseczki, wioski" - mówił Bartosz Arłukowicz.

Dodał, że na początek członkowie sztabu udadzą się do okręgów wyborczych, by wraz ze swymi kandydatami zastanowić się jak ma wyglądać kampania bezpośrednia koalicji. "Ja zobowiązuję się, Krzysztof, do tego, że spędzę ten czas z kandydatami w powiatach, gminach, miastach tam, gdzie oni będą" - powiedział Bartosz Arłukowicz, zwracając się do Krzysztofa Brejzy.

Kampanię opozycji mają wspierać sympatyzujący z nią samorządowcy. "Wielu wójtów, burmistrzów, prezydentów, radnych, starostów uważa, że sytuacja jest nadzwyczajna w Polsce, że zagrożone są nasze społeczności lokalne, samorząd, przyszłość Polski. Dlatego podjęliśmy decyzję o czymś dla nas nadzwyczajnym, czyli zorganizowanym, aktywnym udziale samorządu terytorialnego - wójtów, burmistrzów, prezydentów w wyborach parlamentarnych" - argumentował prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Zaapelował do samorządowców, by przyłączali się do wsparcia koalicji sił opozycyjnych. "Bez ich zaangażowania niestety samorząd i przyszłość Polski może naprawdę być bardzo zagrożony" - przekonywał Tadeusz Frankiewicz.

Krzysztof Brejza zaznaczył też gotowość do dialogu z Obywatelami RP. "Chcemy, żeby jak najwięcej takich uwag, propozycji programowych do nas również spływało, propozycji wyborczych. Od tego ten sztab jest" - powiedział poseł. Dodał, że sztab ma mieć charakter otwarty. "Chcemy stworzyć taką formułę, żeby każdy z sympatyków w tej kampanii uczestniczył, ze swoimi pomysłami, również z aktywnością potem w terenie" - zaznaczył Krzysztof Brejza.

wł/pap


bg Image