22022019_JMarczuajtis-Walczak_JUrbaniak_big.png

"E-PIT to jawny zamach na pieniądze z 1% podatników. PiS stworzył mechanizm, który zabiera pieniądze niepełnosprawnym, a przekazuje do budżetu. Jedną z największych porażek jakie są w tym systemie jest dostępność do naszych danych" - mówili na konferencji prasowej Jagna Marczułajtis-Walczak i Jarosław Urbaniak.

Jagna Marczułajtis-Walczak mówiła, że PiS reklamuje e-PIT, jako ogromny sukces i ułatwienie dla obywateli. Mówiła, że nie zależy ufać zapewnieniom rządzących. "E-PIT to jawny zamach na pieniądze z 1% podatników. Polacy chcą pomagać niepełnosprawnym, a rząd skutecznie uniemożliwia im to działanie. Ministerstwo Finansów oszukuje w informacjach medialnych, w reklamach telewizyjnych, że Urząd Skarbowy wypełni za nas PIT i przygotuje deklaracje. Nie musimy wychodzić z domu i wszystkie dane, które wypełniamy dotyczące ulg na dzieci tam będą i cel szczegółowy będzie wypełniony" - mówiła posłanka.

Posłanka mówiła, że obecnie rządzący bardziej troszczą się o dobre relacje i poparcie ojca Rydzyka oraz tubę propagandową, jaką jest TVP, niż o osoby niepełnosprawne. "Dostaję wiele sygnałów od rodziców dzieci niepełnosprawnych i fundacji, gdzie rodzice zgłaszają mi, że problem istnieje. Już dzisiaj wiemy, że e-PIT to niepowodzenie, zamiast ułatwiać obywatelom życie, to okazuje się, że uderza w najbardziej potrzebujących, w osoby niepełnosprawne, które dzięki środkom z 1% mogą poprawiać swoje życie. Sprawa jest pilna, istnieje duża obawa, że utrudnienia z wypełnianiem e-PITU środki do niepełnosprawnych nie trafią. Apelujemy, żeby nie ufać Ministerstwu Finansów i sprawdzać swoje PIT-y. PiS woli wspierać ojca Rydzyka i TVP, a nie niepełnosprawnych. W 2018 roku 14 mln podatników przekazało 1% podatku na organizacje pożytku publicznego" - powiedziała Jagna Marczułajtis-Walczak.

Poseł Jarosław Urbaniak mówił, że e-PIT, to "E-PIT to jedna wielka porażka Ministerstwa Finansów i rządu PiS. W tym drobnym problemie kumulują się wszystkie problemy, które PiS przez 3 lata zgotował Polakom. Oprócz tego, że stworzył mechanizm, który zabiera pieniądze niepełnosprawnym, a przekazuje do budżetu, jedną z największych porażek jakie są w tym systemie jest dostępność do naszych danych" - mówił Jarosław Urbaniak.

"Wiele osób będzie mogło zobaczyć, ile zarabiamy, mogą zobaczyć komu darowaliśmy pieniądze. To jest okno, żeby zajrzeć do naszych kieszeni. To jest pora, żeby rząd PiS wycofał się z tej poprawki. To przygotowali partacze a nie fachowcy" - dodał poseł Urbaniak.


bg Image