22022019_SGawlowski_big.png

"Z informacji, jaka została sporządzona dla Rady Nadzorczej PKP PLK wynika, że spółka ta rozważa zakup helikoptera do +monitorowania inwestycji+" - powiedział poseł Stanisław Gawłowski.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, Stanisław Gawłowski przedstawił "informację zarządu PKP PLK w sprawie wysokości ofert rynkowych w I kw. 2019 r. dotyczących zakupu statku powietrznego na potrzeby monitorowania inwestycji".

Informacja zawiera m.in. zestawienie ofert firm specjalizujących się w dystrybucji helikopterów, wymogi ich użytkowania na terenie Polski, a także ceny tych maszyn. Jak wynika z dokumentu, 25 stycznia zapoznała się z nim Rada Nadzorcza PKP PLK S.A.

"Przeglądając ten dokument, jednoznacznie można odnieść wrażenie, że to nie jest żart. PKP PLK bardzo poważnie zastanawia się nad zakupem tego typu sprzętu" - powiedział poseł Stanisław Gawłowski. Jego zdaniem pasażerowie PKP nie będą mieć żadnej korzyści z tego typu zakupu, a inwestycje - znacznie taniej - można jego zdaniem monitorować z powietrza, np. za pomocą dronów.

Stanisław Gawłowski oświadczył ponadto, że w tej sprawie oczekuje "natychmiastowej reakcji" ministra infrastruktury.

wł/pap


bg Image