19022019_DNiedziela_JKluzi-Rostkowska_min.png

"Domagamy się rozliczenia winnych bankructwa stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie. Jest tam miejsce dla CBA, prokuratury oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - mówiły na konferencji posłanki Dorota Niedziela oraz Joanna Kluzik-Rostkowska.

Dorota Niedziela mówiła podczas konferencji prasowej w Sejmie, że od kiedy PiS wymieniło kierownictwo stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie, ich wyniki finansowe znacznie się pogorszyły. Przypomniała, że spadły też dochody z corocznej aukcji "Pride of Poland".

"Wzywamy, by instytucje odpowiedzialne za ten zamach na stadniny, wzięły się do roboty. Jest tam miejsce i dla CBA, i dla prokuratury, i dla instytucji nadzorującej spółki ze strony ministra rolnictwa, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Proszę, a właściwie żądam, rozliczenia winnych straty stadnin koni arabskich" - powiedziała Dorota Niedziela.

Przypomniała ponadto interwencję poselską z jaką odwiedziła jesienią ubiegłego roku stadninę w Janowie Podlaskim. Mówiła wówczas, że według nieoficjalnych informacji, którymi dysponują posłowie, stadninie grozi bankructwo. Wzywała też do ujawnienia informacji na temat faktycznego stanu finansowego hodowli.

Dorota Niedziela przekazała we wtorek w Sejmie, że dane te wciąż "są ukrywane", a kierownictwo stadniny nie odpowiedziało na zadane wtedy pytania.

 

wł/pap


bg Image