31012019_KSzumilas_big.png

"Propozycja podwyżek dla nauczycieli, o których mówi szefowa MEN Anna Zalewska, nie jest spełnieniem ich oczekiwań i nie ma pokrycia w budżecie państwa. Minister Zalewska już raz oszukała nauczycieli" - mówiła Krystyna Szumilas, była minister edukacji narodowej.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała podczas czwartkowej konferencji prasowej, że resort finansów zagwarantował dodatkowy miliard złotych na drugą w tym roku, wrześniową, podwyżkę dla nauczycieli. Przypomniała, że w czwartek ma kolejne spotkanie w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych dotyczące wzrostu wynagrodzeń nauczycieli.

"Minister Zalewska już wielokrotnie wprowadzała nauczycieli w błąd, oszukała nauczycieli. Obawiam się, że dzisiejsze negocjacje nie rozwiążą konfliktu miedzy nauczycielami, a rządem - powiedziała Krystyna Szumilas na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niej, propozycje podwyżek przedstawione przez Zalewską nie odpowiadają oczekiwaniom nauczycieli, a także "nie mają pokrycia w budżecie państwa".

"Apeluję do minister Zalewskiej i premiera Morawieckiego, aby poważnie podeszli do nauczycieli. Premier i rząd powinni stanąć po stronie nauczycieli, poważnie potraktować ich żądania i wskazać realne rozwiązania" - oświadczyła.

wł/pap


bg Image