20.12.2018_M.Golbik_M.wicicki_R.Kropiwnicki_big.png

"Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro roztoczył parasol ochronny nad senatorem Grzegorzem Biereckim. PiS nie odzyska wiarygodności, jeśli nie powoła komisji śledczej w sprawie KNF i SKOK-u Wołomin" - mówili na konferencji prasowej posłowie Marta Golbik, Marcin Święcicki i Robert Kropiwnicki.

Marcin Święcicki przekazał podczas konferencji prasowej, że przesłał w czwartek pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z pytaniem "na czym polega kontrola Prezesa Rady Ministrów nad ministrem Ziobro". Jego zdaniem szef MS roztoczył "parasol ochronny" nad senatorem Grzegorzem Biereckim przy badaniu sprawy SKOK-u Wołomin.

Jak zaznaczył poseł Marcin Święcicki, zarzuty w tym śledztwie usłyszeli urzędnicy Komisji Nadzoru Finansowego, którzy wykryli nieprawidłowości, podczas gdy to Bierecki, jego zdaniem, jest winien bardzo wielu zaniedbań". "Trwa zemsta pana Biereckiego robiona rękami ministra Ziobry nad tymi rzetelnymi urzędnikami, którzy rozpracowali aferę SKOK-u" - oświadczył poseł.

Zdaniem Roberta Kropiwnickiego, konieczne jest powołanie komisji śledczej ws. SKOK-u Wołomin i sprawy KNF. "Bez tego PiS nie odzyska wiarygodności. Bez tych dwóch komisji śledczych, mówienie przez premiera Morawieckiego, czy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o jakiejkolwiek wiarygodności jest niedorzeczne. Te osoby nie powinny mieć odwagi spojrzeć Polakom w oczy, jeśli nie rozliczą się z afer w swoim środowisku" - oświadczył poseł Kropiwnicki.

Marta Golbik przypomniała, że Platforma Obywatelska domaga się odwołania Biereckiego z funkcji przewodniczącego senackiej komisji budżetu i finansów publicznych. "Mamy nadzieję, że premier zajmie się tą sprawą osobiście" - oświadczyła.

wł/pap


bg Image