10.12.2018_Z.Konwiski_big.png

"Komisja Śledcza ds. Wyłudzeń VAT przegłosowała zawiadomienie do prokuratury na pana ministra Rostowskiego na podstawie zeznać byłej wiceminister. Uważam, że pani była wiceminister Chojna-Duch wprowadziła komisję w błąd – składała fałszywe zeznania. Dziś w tej sprawie składam zawiadomienie do prokuratury" - mówił poseł Zbigniew Konwiński z Komisji Śledczej ds. Wyłudzeń VAT.

Poseł Konwiński mówił, że była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch skłamała kilkukrotnie w trakcie przesłuchania przed komisją śledczą ds. VAT. "Kilkanaście dni temu większość pisowska przegłosowała zawiadomienie do prokuratury dla pana ministra Rostowskiego bazując głównie na zeznaniach pani byłej minister Chojnej Duch. Dziś składam zawiadomienie do prokuratury w związku ze składaniem przez nią fałszywych zeznań przed komisją śledczą – przynajmniej kilkunastokrotnie – mówiąc o sankcji 30% i swojej roli w zniesieniu tych sankcji – skłamała" - rozpoczął konferencję poseł Zbigniew Konwiński.

Zbigniew Konwiński powiedział, że kłamstwa te łatwo można sprawdzić w dokumentach posiadanych przez komisję. "Ma to potwierdzenie w konkretnych dokumentach, które są w posiadaniu komisji. Pani minister Chojny-Duch skłamała także mówiąc o tym, że nie spotykała się w ministerstwie z profesorem Modzelewskim – jest notatka w aktach komisji mówiąca o takim spotkaniu i mówiąca o zmianach legislacyjnych, które z rekomendacji profesora Modzelewskiego, rekomendowała też pani Chojna-Duch" - mówił Zbigniew Konwiński.

"Pani Chojna Duch zajmowała się z ramienia ministerstwa finansów i nadzorowaniem prac nad zniesieniem sankcji 30%, wielokrotnie akceptowała na dokumentach zniesienie sankcji 30%, firmowała również informacje zewnętrzne, gdzie także była informacja o zniesieniu sankcji" - 

"Uważam, że pani była minister Chojna-Duch wprowadziła komisję w błąd – składała fałszywe zeznania. Dziś w tej sprawie składam zawiadomienie do prokuratury" - powiedział poseł Zbigniew Konwiński.


bg Image