24.10.2018_S.Gawowski_G.Lenartowicz_big.png

"+Czyste powietrze+ to jest czyste kłamstwo. Nie ma w budżecie na przyszły rok zaplanowanych pieniędzy na ten program. Platforma Obywatelska ma kompleksowy program umocowany ustawowo, z opracowanym źródłem finansowania. Ustawa została skonsultowana ze wszystkimi środowiskami" - mówili na konferencji prasowej posłowie Gabriela Lenartowicz i Stanisław Gawłowski.

"Dzisiaj w Parlamencie trwają dyskusje na temat programu +Czyste Powietrza+. W tej chwili na sali plenarnej rząd przedstawia informację o rządowym programie. Przed informacją odbyło się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w sprawie projektu budżetu państwa w części dotyczącej środowiska oraz planu finansowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki wodnej na przyszły rok" - mówił na konferencji Stanisław Gawłowski.

Jak mówił przewodniczący komisji ochrony środowiska, w budżecie na przyszły rok nie ma zaplanowanych pieniędzy na program "Czyste Powietrze". "Premier przez ostatnie tygodnie jeździł po Polsce i udawał, że przylepia kostki styropianu i mówił, że wszyscy w Polsce będą mieli cieplej bo rząd przygotował doskonały program. W budżecie państwa na ten program przeznaczono kwotę dokładnie 0 zł" - mówił Stanisław Gawłowski.

Dodał także, że przedstawione na komisji ochrony środowiska źródła finansowania nie są możliwe do uzyskania. "Rząd nie ma ani złotówki na ten program" - podsumował Stanisław Gawłowski.

Gabriela Lenartowicz mówiła, że program "Czyste Powietrze", to czyste kłamstwo i przedstawiła propozycje Platformy Obywatelskiej w tym zakresie. "My mamy kompleksowy program umocowany ustawowo, z opracowanym źródłem finansowania. Ustawa została skonsultowana ze wszystkimi środowiska zarówno pod względem merytorycznym jak i zarządzenia projektem. Projekt ten został odrzucony w 1 czytaniu przez PiS, bez czytania. PiS preferuje czystą ściemę, nie chce rozmawiać" - powiedziała posłanka.


bg Image