c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2018_kwiecien_2018_2018_04_18_K.Brejza-A.Myrcha-P.Olszewski_big.png

"PiS dopuściło do sytuacji, w której 500 milionów złotych popłynęło do jakiejś fundacji w Lichtensteinie. Chcemy zbadać rolę polityków PiS, rolę pana wicepremiera Glińskiego, który skierował do księcia Czartoryskiego specjalną propozycję zakupu za taką, a nie inna kwotę, w dziwnym trybie, tej kolekcji. Chcemy zbadać dlaczego pan wicepremier naciskał na sąd, aby sąd przyspieszył pewne działania" - powiedział podczas konferencji prasowej z Sejmie poseł Krzysztof Brejza.

Polityk podkreślił, że "Platforma Obywatelska chce zbadania, jaką rolę w całej sprawie odegrali politycy PiS, w tym wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński".

"Dzisiaj składamy dwa zawiadomienia - jedno zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, drugie zawiadomienie do prokuratury. Mamy do czynienia z gigantyczną aferą, z grabieżą majątku narodowego na kwotę pół miliarda złotych na rzecz jednej rodziny" - mówiłł poseł Paweł Olszewski.

"Te przepisy, dotyczące listy skarbów dziedzictwa wicepremier Gliński odziedziczył i miał do dyspozycji od samego początku. Te przepisy nakładają bardzo rygorystyczne obowiązki na właściciela kolekcji, czy danych nieruchomości dotyczące przechowywania, konserwowania, ale także nakładające praktycznie zakaz wywożenia tych dóbr bez zgody ministra" - wskazał podczas konferencji Arkadiusz Myrcha.

wł/pap

 

 

 

 


bg Image