c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2018_luty_2018_6.02.2018_Neumann_Myrcha_big.png

Platforma Obywatelska złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prokuratorów, którzy sformułowali wniosek o zatrzymanie i aresztowanie sekretarza generalnego Platformy Stanisława Gawłowskiego. Jak poinformowali posłowie Platformy Obywatelskiej, prokuratorzy popełnili plagiat.

Poseł Arkadiusz Myrcha poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że Platforma złoży doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prokuratorów, którzy sformułowali wniosek z grudnia 2017 r.

Poseł przypomniał art. 115 Prawa autorskiego, który stanowi "kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3".

"Bezprawne posługiwanie się cudzym utworem jest w Polsce zabronione. Tutaj wszyscy jesteśmy wobec tego prawa równi. Równi są także prokuratorzy, którzy myślą, że pod parasolem Zbigniewa Ziobry mogą się czuć bezkarnie" - wskazał Arkadiusz Myrcha.

wł/pap


bg Image