c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_grudzien_2017_11.12.2017_Siemoniak_Mroczek_Kierwiski_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej zwrócili się do prezydenta Andrzeja Dudy i desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego o usunięcie ze składu rządu szefa MON Antoniego Macierewicza. Jak przypomnieli, Macierewicz szkodzi polskiemu bezpieczeństwu.

"Chcielibyśmy zaapelować, zwrócić się do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy, żeby podjęli decyzję związaną z usunięciem ze składu rządu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza" - powiedział Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący Siemoniak wskazał, że "Platforma Obywatelska już dwukrotnie składała w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza. W przekonaniu, że jest to osoba, która absolutnie szkodzi polskiemu bezpieczeństwu".

Tomasz Siemoniak mówił, że "relacje Antoniego Macierewicza z prezydentem Andrzejem Dudą uległy ruinie. Prezydent Duda nazwał działania Antoniego Macierewicza wobec najbliższego wojskowego współpracownika prezydenta gen. Jarosława Kraszewskiego metodami ubeckimi".

"Myślę, że oczywiste jest, że w takich warunkach prezydent Andrzej Duda nie powinien złożyć podpisu na nominacji Antoniego Macierewicza, a premier Mateusz Morawiecki nie powinien takiego wniosku złożyć" - mówił poseł Siemoniak.

Czesław Mroczek podkreślił, że "obecny szef MON zadeklarował, iż do końca roku będziemy mieli zawarty kontrakt w zakresie obrony przeciwrakietowej Wisła, w zakresie okrętów podwodnych i innych programów. Nic z tego nie będzie".

"Pora skończyć ten okres, w którym niszczona jest polska armia, polskie wojsko. Koniec wojny z wojskiem polskim przez ministra obrony narodowej" - mówił Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Marcin Kierwiński zauważył, że "przez dwa lata w sprawie katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz nie zrobił kompletnie nic. Nie przedstawił żadnych dowodów na swoje nadzwyczajne teorie. Dziś twierdzi, że nowe wstrząsające dowody poznamy już w kwietniu".

"Szef MON zniszczył polską armię, demoluje polskie bezpieczeństwo i jest autorem największego podziału w polskim społeczeństwie. Kłamstwo smoleńskie jego autorska jest wielką zadrą w polskim społeczeństwie i jest metodą na dzielenie polskiego społeczeństwa" - wymieniał poseł Kierwiński.

wł/pap


bg Image