c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_grudzien_2017_2017_12_05_Brejza_Halicki_big.png

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, posłowie Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki i Krzysztof Brejza odnieśli się do przelania przez Polską Fundację Narodową kwoty 1 miliona zł na konto spółki Solvere, znanej z afery billboardowej.

Poseł Krzysztof Brejza przypomniał, że "spółkę Solvere zarejestrowała dwójka najbliższych współpracowników Premier z KPRM-u. Z inicjatywy posłów Platformy Obywatelskiej ustaliliśmy, że zaangażowany w przekształcanie tej spółki był jeszcze jeden współpracownik KPRM-u. Spóła ta została zarejestrowana w siedzibie kancelarii zaufanego adwokata Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy ujawniono informację o zarejestrowaniu w Gdańsku, spółka w trybie ekspresowym przenosiła się do Warszawy, żeby zacierać ślady".

"Wystąpiliśmy z interwencją do Pana Ministra Kowalczyka, prosząc o odpowiedź czy spółka Solvere miała szczęście we współpracy z innymi instytucjami i okazuje  się, że spółka Solvere miała wielkie szczęście we współpracy z TVP SA i jeszcze dla innych dwóch spółek z udziałem Skarbu Państwa ale pan Kowalczyk zasłania się tajemnicą. Będziemy żądać informacji kto stoi za pomysłem powołaniem spółki która,  tak naprawdę służy wyprowadzaniu pieniędzy" - poinformował poseł.


bg Image