c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_listopad_2017_2017_11_23_Schetyna_Trzaskowski_Petru_big.png

"Proces jednoczenia opozycji wchodzi w nowy etap. Rozmawialiśmy długo, to były trudne ale dobre rozmowy. Jesteśmy przekonani, że w Warszawie wspólna praca, wspólni kandydaci na stanowisko prezydenta Warszawy dają nową jakość i realizują oczekiwania nie tylko mieszkańców stolicy, ale tych wszystkich, którzy wierzą, że zjednoczona opozycja może zatrzymać i skończyć złe rządy PiS" - powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Polityk wskazał, że "samorząd to lokalne społeczności, powiaty, miasta, województwa". Chcemy aby nasza współpraca, te rozmowy, które prowadzimy dotyczyły Warszawy, ale też innych miast, wsparcia dla kandydatów w wyborach prezydenckich. Chcemy także budować szerszy projekt wspólnego występowania, pracy na rzecz sejmików. Oczekujemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy" - dodał.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że "to nie tylko kwestia porozumień partyjnych". "To także gwarancja w wyborach samorządowych, że ci wszyscy niezależni samorządowcy, którzy są wybierani, mają zaufanie mieszkańców a których zła ordynacja wyborcza zaprezentowana przez PiS chce wyeliminować, mogą liczyć na nasze wsparcie i otwarcie, na miejsce w zbudowanej przez nas politycznej konstrukcji" - mówił.

"Wierzę, że to początek nowego etapu, dobrej współpracy partii opozycyjnych" - zaznaczył przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

"Dzisiaj przechodzimy do konkretów. Są z nami Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej. To przykład zjednoczenia opozycji w Warszawie. Chodzi o to aby miasto było nasze, żeby wygrać. Dotyczyć to będzie również pozostałych miast. Takie porozumienie uzgodniliśmy, że będziemy wybierać najlepszych kandydatów, takich, którzy mają szanse na zwycięstwo" - powiedział przewodniczący .Nowoczesnej Ryszard Petru.

"To porozumienie dotyczy również sejmików i to moment kiedy zjednoczona opozycja staje się faktem a przykładem tego jest właśnie Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej. W najbliższym czasie będziemy dalej prowadzić te rozmowy na poziomie konkretów i ogłaszać nasze ustalenia" - dodał polityk.

"Bardzo się cieszę, że zjednoczenie opozycji zaczyna się od Warszawy. To niesłychanie istotne, cieszę się z tej decyzji .Nowoczesnej. Dokładnie takie są oczekiwania naszego elektoratu, że będziemy razem współpracować dla dobra miasta i przede wszystkim mogę zadeklarować, że tylko w ten sposób nie oddamy naszego ukochanego miasta w ręce PiS" - mówił Rafał Trzaskowski.

Natomiast Paweł Rabiej wskazał, że "Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy". "Ja jestem kandydatem na wiceprezydenta Warszawy i razem będziemy starali się o to, żeby wygrać wybory w Warszawie" - dodał.

wł/pap


bg Image